It is currently 28 Jan 2022, 18:06

All times are UTC + 2 hours

Page 83 of 83 [ 1660 posts ]  Go to page Previous  1 ... 79, 80, 81, 82, 83
Author Message
 Post subject: Re: Факты, аналитические материалы, пресса, фото, видео
PostPosted: 22 Nov 2021, 13:01 
Занимательный Чемпион Мира

Country: Latvia (lv)

Has thanked: 2567 times
Was thanked: 2411 times
'Mēs runājam par sporta nenogremdēšanu' – intervija ar jauno LHF ģenerālsekretāru: - https://www.delfi.lv/sports/news/hokejs ... d=53790119

Есть у кого-то доступ?

PostPosted: 25 Nov 2021, 06:38 

Has thanked: 39 times
Was thanked: 77 times
Hedgehog wrote:
'Mēs runājam par sporta nenogremdēšanu' – intervija ar jauno LHF ģenerālsekretāru: - https://www.delfi.lv/sports/news/hokejs ... d=53790119

Есть у кого-то доступ?

Delfi plus logo
saturs
Latvijas sporta organizācijām Covid-19 pandēmijas laikā jābeidz domāt tikai par savām interesēm, bet jāiestājas par sporta nozari kopumā, pārliecināts ir jaunais Latvijas Hokeja federācijas (LHF) ģenerālsekretārs Roberts Pļāvējs. Viņš intervijā portālam "Delfi" pastāstīja par šo un citiem darbiem, kurus apņēmies veikt savā jaunajā amatā.

Pļāvējs par LHF ģenerālsekretāru kļuvis 34 gadu vecumā, amatā nomainot Viesturu Koziolu, kurš tika ievēlēts Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) padomē. Pļāvējs ir viens no Entuziastu hokeja līgas (EHL) dibinātājiem, bet vēlāk strādājis gan par LHF, gan 2021. gada pasaules hokeja čempionāta organizēšanas komitejas mārketinga direktoru.

Portāls "Delfi" intervijā LHF ģenerālsekretāra amatu pārņēmušo Pļāvēju izjautāja par jaunajiem pienākumiem, izvirzītajiem mērķiem un Latvijas ieguvumiem, pandēmijas apstākļos rīkojot 2021. gada pasaules hokeja čempionātu. Viņš arī iestājās par to, ka sporta nozare, nodrošinot visas drošības prasības, var atsākt pilnvērtīgu darbu, citādāk sekas ilgtermiņā būs ļoti jūtamas.

Pirmie darbi

Vai šobrīd jau esi pilnībā apjautis, kādi pienākumi tevi sagaida?

Protams. Manā gadījumā par labu spēlē fakts, ka šajā amatā neesmu nonācis no nekurienes. Pie federācijas darba dažādās lomās un dažādos mēros klāt jau esmu vairāk nekā četrus gadus. Biju iesaistīts arī pasaules čempionāta rīkošanā. Hokeja saimniecība un iesaistītās personas man nebūt nav svešas. Lai arī laiks, lai pārņemtu jaunos pienākumus, bija ļoti īss, esmu apjautis amata nozīmīgumu. Man varbūt šobrīd vēl nav atbildes uz visiem jautājumiem, bet man ir izkristalizējies darba plāns.

Iepriekš LHF varas maiņa notika citādākā veidā. Toreiz tā bija revolūcija hokejā. Šobrīd revolūcijas nav, ir tikai kadru maiņa. Esošā vadība paguvusi izdarīt ļoti daudz labu darbu. Ir daudz lietas, kuras ir jāpārņem un jāturpina. Kad tas viss tiks aptverts un apgūts, tad varēs soli pa solim skatīties, kādu artavu varu dot no sevis. Tad arī varēs saprast, cik daudz ir manās rokās, cik daudz būs nepieciešama citu kompetenču centru iesaiste. Protams, ir grūti paredzēt, kas notiks rīt un parīt, bet pie strādāšanas neziņā esmu pieradis, šie apstākļi man nav sveši. Es pat daudz brīvāk un labāk jūtos stresa apstākļos, kad ir intensīvs darba ritms.

Aigars Kalvītis un Viesturs Koziols bija tandēms ar spēcīgu politisko ietekmi, kas noteikti spēlējis lomu, lai iegūtu finansējumu no valsts līdzekļiem, tostarp arī pasaules hokeja čempionāta rīkošanai. Kas tev jāizdara, lai būtu tikpat ietekmīgs aizkulisēs un lai turpinātu iet pa šo iemīto taku?

Latvijas hokejam Aigara un Viestura ietekme politiskajās aprindās nāca tikai par labu. Daudzas durvis bija vieglāk pavērt, lai varētu uzsākt sarunas. Aigaram ir liela politiskā pieredze, un viņš saprot, kā notiek politiskie procesi. No viņa noteikti daudz varu mācīties. Es neesmu izmests no laivas okeānā, un tevis pieminētie cilvēki joprojām ir mani kolēģi. Aigars ir federācijas prezidents, Viesturs ir viceprezidents. Visu darīšu pēc labākās sirdsapziņas un sapratnes, bet brīžos, kad radīsies jautājumi, nepakautrēšos iet pēc padoma pie gudrākām galvām. Aigars, Viesturs un Edgars Buncis ir ar lielu pieredzi, valdē ir kompetenti cilvēki no hokeja sabiedrības. Man padomdevēju netrūks, taisna mugura lēmumu pieņemšanā man būs. Iespējams, kāds domā, ka pēc ģenerālsekretāra maiņas es būšu instruments viņu interešu panākšanai, taču es spēšu saglabāt savu stāju un darbošos tikai hokeja interesēs.

Atvadoties no ģenerālsekretāra amata, Viesturs Koziols savā atvadu vēstulē rakstīja, ka piecu gadu laikā Latvijas hokeja labā ir izdarīts ļoti daudz, tostarp ir augusi arī hokeja popularitāte. Vai ir argumenti, kas to apstiprina?

Šī ir diskutabla un stiepjama tēma. Konkrētu datu par to, ka popularitāte ir augusi, manā rīcībā nav. Jautājums ir par to, kā mēs mēram – vai pret iepriekšējiem gadiem, vai pret citiem sporta veidiem? Šodien šeit ar skaļiem argumentiem, ka esam sevi iznesuši tuvāk saulei, nemētāšos, bet mūsu dalība dažādos semināros un sabraukumos apliecina, ka popularitāte un pasīvā līdzdalība, kas ir fanu aktivitātes un tā tālāk, ļauj hokejam būt sporta veidam "numur 1". Uz to norāda arī televīzijas reitingi. Ja salīdzinām lielākos sporta notikumus, politiskos notikumus, Dziesmu un deju svētkus, tad "hokeja pavasara" spēļu translācijas pārsit iepriekš minēto notikumu reitingus. Vai tas bijis federācijas nopelns? Grūti teikt. Viens no argumentiem, kas runā par labu Viesturam, ir tas, ka jaunajai hokeja varai ir izdevies uzlabot hokeja iepakojumu. Mēs labāk komunicējam par hokeju, mēs esam spējuši parādīt Latvijas hokeja izlasi daudz krāšņāk un efektīgāk.

Ja runājam par aktīvo iesaisti, tad mēs neesam ne tuvu pirmajam desmitniekam. Arī no rezultātu viedokļa mums bijuši vēsturiski panākumi, bet, skatoties kopējo bildi un vietu reitingos, mēs apzināmies savu vietu. Taču mēs varam pretendēt uz augstākām vietām.

Covid-19 pandēmijas sākumā LHF bija spiesta pārtraukt darba attiecības ar diezgan lielu darbinieku skaitu. Vai šobrīd šo situāciju izdevies labot?

Ja mēs salīdzinām ar laiku pirms diviem vai trim gadiem, tad darbinieku šobrīd ir mazāk. Kaut kādi darbi ir optimizēti, kaut kādi darbi un projekti ir iepauzēti. Mēs šobrīd strādājam ar tādu darbinieku skaitu, kas ir tuvu absolūtajam minimumam, lai tāda mēroga sporta federācija spētu eksistēt.

Katra jaunā sadarbība paņem kaut kādu daļu no mūsu cilvēkresursa. Man ir ticība, ka šajos apstākļos, nerunājot par grandioziem plāniem un simtiem tūkstošu eiro lieliem sadarbības līgumiem, mums ir iespēja uz atsevišķiem projektiem un programmām piesaistīt vēl partnerus, ar ko turpināt attīstību. Mums sadarbības līgumu un ziedojumu summa joprojām ir pietiekami liela, ja salīdzina ar citām federācijām. Mēs esam parādījuši, ka hokejs ir pārdodams sporta veids. Atliek atrast pareizo veiksmes formulu, noturot balansu starp kvalitāti un apjomu.

Iepriekš minēji, ka šobrīd esi gatavs turpināt iepriekšējā ģenerālsekretāra iesāktos darbus. Kas konkrēti šobrīd tavā dienaskārtībā ir aktuālākais?

Šobrīd ir jāsaprot, ka esmu ģenerālsekretāra amatu pārņēmis laikā, kad sākās valstsvienību logs. Izlašu sagatavošanās posms ir gana nozīmīgs pašai federācijai, un tā ir ļoti liela daļa no federācijas būtības. Novembrī startēja piecas Latvijas izlases, tas pats būs arī decembrī. Tur tiek iesaistīts daudz cilvēku, jākārto administratīvās lietas, nemaz nerunājot arī par komandas apkalpojošā personāla nodrošināšanu – treneri, video treneri, ārsti, fizioterapeiti un tā tālāk. Speciālisti mūsu nelielajā tirgū ir ļoti ierobežotā pieejamībā, tā ir viena lieta, kas arī prasa klātbūtni un rokas turēšanu uz pulsa. Jo mēs neatrodamies pozīcijā, ka uz nākamo vai aiznākamo izlašu sabraukumu mums būs cilvēki, kuri gaidīs rindā. Tas ir liels darba procesa kopums, kas ir jākoordinē.

Šajā gadā mūsu izlašu kalendārs ir īpaši piesātināts. Iepriekš pasaules čempionātos piedalījās lielā izlase, U-20, U-18 un sieviešu valstsvienības, bet šogad klāt nākusi arī U-18 sieviešu izlase, olimpiskās spēles lielajai izlasei, Universiāde studentu izlasei un Eiropas Jaunatnes olimpiāde U-18 izlasei. Šis viens darba bloks, kas saistīts ar izlasēm, ir gana liels. Tā ir aisberga redzamā daļa.

Ne mazāk būtiska daļa ir arī vietējie čempionāti, tai skaitā arī bērnu sports, uz ko balstās hokeja piramīda. Vietējiem čempionātiem šie izaicinājumi arī ir daudz. Ir iesākts darbs un komunikācija, lai saprastu, kas notiek ar bērnu sportu, taču gaismu tuneļa galā vēl nevar redzēt. Uz šodienu ir skaidrs, kas notiek ar bērnu sportu "zaļajā" drošības līmenī, mums nav skaidrs, kas notiek ar sportu bērniem līdz 12 gadu vecumam. Tā ir ļoti kritiska pozīcija, kurai jau šodien ir jārod risinājums. Šo mēs tikai ar saviem spēkiem atrisināt nevaram. Šeit ir iesaistītas Izglītības un zinātnes ministrija, Veselības ministrija un citas instances. Diemžēl lēmumi tiek pieņemti, nekonsultējoties un nestrādājot roku rokā ar pašu nozari. Lēmumi tiek pieņemti, tie mainās nedēļu no nedēļas, bet daudziem rodas jautājums, kur ir pamatojumi un loģika. Krīzes apstākļos, protams, ir grūti kaut ko pārmest, bet šī ir viena no lietām, iesaistot citas federācijas un Latvijas Komandu sporta spēļu asociāciju, kuru gribam ne tikai kritizēt, bet sevi arī piedāvāt kā speciālistus, kurus iesaistīt darba grupās.

Vēl viena iesāktā lieta ir jauno talantu attīstības projekts, kas "zaļajā" režīmā apaug ar idejām un koncepciju. Jau decembrī plānojam šāda veida sabraukumu, lai pārbaudītu, kā šis lietas strādā. Tas būs mazs solis pretī hokeja attīstībai, lai varētu koordinēt un organizēti vadīt tos jauniešus, kuri potenciāli nākotnē varētu nonākt līdz izlasei. Jau ilgstoši tiek strādāts pie tā, lai varētu izveidot vienotu apmācību sistēmu un celt treneru kvalifikāciju. Jāsaprot, kas ir iztrūkstošās lietas, kuras mēs kā federācija varam pienest un apmācīt. Protams, arī tiesnešu skaits mums ir limitēts, arī viņu kvalifikāciju un skaitu gribam palielināt. Vēlos no nākamās sezonas izveidot sistēmu, kurā mēs iesaistām darbā jaunos sportistus. Citur Eiropā ir prakse, ka sportisti, kuri sasnieguši U-13 vai U-15 vecumu, tiek salikti kopā ar kvalificētiem tiesnešiem un tiesā jaunāku vecuma grupu spēles. Tādā veidā mēs paplašinātu zināšanas par to, kas ir tiesneša darbs, sniegtu ieskatu hokeja noteikumos un veicinātu cieņu pret darbu, kas tiek veikts spēļu laikā.

Kad par Latvijas hokeja izlases galveno treneri kļuva Bobs Hārtlijs kā viens no galvenajiem ieguvumiem no viņa klātbūtnes Latvijas hokejam tika minēts, ka viņš varēs vadīt seminārus un dalīties savā pieredzē ar vietējiem treneriem. Kāds bija ieguvums no viņa semināriem?

To ir ļoti grūti nomērīt īstermiņā. Latvijas hokejā man gribētos pamainīt domāšanu. Visi zinām, ar kādu ažiotāžu viņš ienāca Latvijā, hokejā viņš bija Dieva vērtē. Viņš bija kā rokzvaigzne, kuru visi pazina, sveicināja, ar kuru gribēja parunāties un nobildēties. Ņemot vērā šos faktorus, interese par šiem semināriem bija stipri zemāka nekā gaidījām. Pagaidām grūti nodefinēt problēmu. Vai tā ir stagnācija, vai tā ir pārlieku augsta pašpietiekamība un nevēlēšanās attīstīties, to gribētos saprast. Mēs centīsimies izzināt, ar ko tas ir saistīts, lai varētu to pamainīt.

Šogad ir plānots seminārs, kurā piedalīsies arī jaunais Latvijas izlases treneris Harijs Vītoliņš. Negribu pārāk gari runāt par problēmām, jo man patīk meklēt risinājumus. Iesim soli pa solim, lai piesaistītu treneru interesi. LHF mērķis ir celt hokeja tēlu un līmeni. Mēs nāksim ar savu redzējumu, ja kādam speciālistam, trenerim, sporta skolas vai halles pārstāvim un tiesnesim ir savs, manas durvis vienmēr ir atvērtas, lai apsēstos pie diskusiju galda un izrunātu risinājumus un uzlabojumus.

Tad Latvijā šāda sistēma, kad valstsvienības galvenais treneris kaut kādā mērā ir atbildīgs par hokeja struktūru nevar darboties?

Es negribētu izlases galvenajam trenerim uzkraut tādu atbildības nastu. Viņa galvenā loma varētu būt treneru kvalifikācijas celšanas vadīšana un koordinēšana. Harija Vītoliņa autoritāte Latvijas hokejā ir pietiekami liela, un tas ir tikai loģisks solis, ka viņa vadībā notiks treneru seminārs. Mani priecē, ka tā bija viņa iniciatīva, un es to nevēlos apslāpēt.

Vai Hariju Vītoliņu redzi kā Latvijas izlases treneri ilgtermiņā?

Harijam Vītoliņam ir jādod laiks sevi pierādīt kā Latvijas hokeja izlases treneri. Gribas teikt, ka olimpiskajā kvalifikācijā komanda rādīja labu sniegumu. Šobrīd man nav argumentu, kāpēc viņš nevarētu būt atbilstošs treneris. To jau vislabāk parādīs olimpiskās spēles un pasaules čempionāts. Hokeja patērētājs ir prasīgs, hokeja sabiedrība ir prasīga pret federāciju un būs prasīga arī pret izlases treneri. Domāju, ka mēs visi kopā varēsim šīs ekspektācijas apmierināt.

Sporta nozares apvienošanās

Armands Puče medijā MVP kritizēja LHF par izkaroto naudu pasaules čempionātam, bet jauniešu hokeja labā pandēmijas laikā tāda aktivitāte neesot manīta. Kā vari komentēt šādu viedokli?

Veselīga kritika vienmēr nāk par labu. Es gan dodu priekšroku, ja nāktu pie mums ar piedāvājumiem problēmu risināšanai. Mēs šobrīd runājam par šauru nišu. Latvijas sports nav tikai hokejs. Es uzskatu, ka sporta nozarei vajadzētu būt vienotākai. Tādā ziņā labs piemērs ir kultūras nozare, kas spēja sev panākt nepieciešamos risinājumus arī šajos apstākļos. Tur ir kaut kas, ko sports nav iemācījies, sākot ar finansējuma sadali. Šobrīd kuluāros notiek darbs pie sporta pārvaldes principu maiņas. Sporta sabiedrībai vajadzētu iet uz modeli, kurā mēs kopā esam spējīgi strādāt vai nu darba grupās vai kā citādāk. Valdībā vai ministrijā nerunāt tikai viena sporta veida vārdā, bet visas sporta nozares vārdā.

Es gribu runāt un aģitēt par sporta infrastruktūru un būvju darba laiku. Skaidrs, ka šeit mani primāri interesē hokejs, bet lielāks spēks šim lūgumam būs, ja to darīs sporta nozare kopumā. Protams, ir grūti atrast risinājumu, kas derēs visiem. Izglītības un zinātnes ministrija nav spējīgi un kompetenti izstrādāt daudzslāņu ierobežojumus un noteikumus katram sporta veidam atsevišķi. Sporta nozare ir gatava iesaistīties. Visvairāk šobrīd cieš bērnu sports. Hokeja gadījumā cieš infrastruktūra. Mums jau tā hokeju haļļu kapacitāte ir ļoti ierobežota, bet, ja mēs šādu ierobežojumu dēļ pazaudēsim kādu no objektiem, tas var ietekmēt hokeja attīstību valstī.

Zinot to, ka katrā federācijā notiek deķīša raušana uz savu pusi, šāda sporta apvienošanās šķiet diezgan sarežģīti izpildāma.

Mēs runājam par sporta nenogremdēšanu. Mums ir jādomā par to, kā varam pārliecināt valsti, ka esam spējīgi strādāt drošā vidē. Mums ir jāsaprot, ka Covid-19 ir šodien, bija vakar un būs rīt, bet mums ir jāiemācās ar to sadzīvot. Mēs nevaram riskēt ar to, ka mēs atgriežamies tādā situācijā arī nākamajā un aiznākamajā sezonā. Jau šodien mums jāsadodas rokās un jāmēģina šis atrisināt.

Cik esmu runājis ar kolēģiem no citām valstīm, tad esam vienīgie, kur bērnu sports šādi cieš. Lietuvā un Igaunijā bērni turpina trenēties, bērnu sports ir atvērts. Un nav jau tā, ka ar saviem ierobežojumiem esam daudz labākā situācijā nekā kaimiņvalstis.

Noorganizētā pasaules čempionāta atskaņas

Rīgā notikušajā pasaules hokeja čempionātā darbojies organizēšanas komitejas mārketinga direktora amatā. Pasaules hokeja čempionāta organizēšanai valdība piešķīra 3,7 miljonus eiro. Kādu labumu valstij deva čempionāta rīkošana?

Lai arī būtībā varam teikt, ka čempionāts notika bez skatītājiem, turnīrs uz Latvijas ekonomiku atstāja pozitīvu iespaidu. Šajās dienās mums ir pabeigti ziņojumi un atskaites par čempionāta ietekmi uz tautsaimniecību, un šie cipari ir ar plus zīmi. Cilvēkiem patīk izlasīt tikai virsrakstu un bakstīt ar pirkstu, neiedziļinoties lietas būtībā. Lai arī valsts deva lielu finansējumu, vēl lielāku naudu ienesa Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) dotācijas. Pat šajos Covid-19 apstākļos valsts savu naudu ir atguvusi. Runājot par ekonomiskajiem ieguvumiem, tad nedaudz, bet tika uzsildīta ekonomika sagatavošanās un čempionāta laikā. Vēl mēs ieguvām pieredzi tik plaša mēroga sacensību organizēšanā šajos apstākļos. Visiem iesaistītajiem – federācijai, orgkomitejai, IIHF, partneriem, apkalpojošajam personālam, būvniekiem, loģistikas uzņēmumiem, viesnīcām un sponsoriem – tā tagad ir neatņemama pieredze, strādājot "burbuļa" apstākļos. Termins "burbulis" ir iedzīvojies sarunās kā vietvārds. Tagad mēs zinām, kā var veidot šādus protokolus, ko ir jādara, lai maksimāli droši varētu rīkot pasākumus. Šīs zināšanas tagad transformējas arī uz izglītību, kultūru un sportu. Pirms čempionāta šādas pieredzes nebija. Tā bija laba treniņu prakse lieliem procesiem pēc būtības.

Latvija parādīja, ka ir spējīga organizēt pasaules čempionātu tik īsā laikā. Mēs to saucām par čempionātu 100 dienās. Mūsu ofisa kapacitāte nepieauga, tā palika tāda pati kāda bija plānota vienas apakšgrupas izspēles nodrošināšanai. Tas bija ļoti labs komandas darbs, orgkomitejas vadītājs bija atlasījis īstos cilvēkus, kuriem varēja uzticēties un kuri spēja savu darbu izpildīt.

Pieļauju, ka sarīkotais čempionāts nepatraucēja Viesturam Koziolam iegūt vietu IIHF padomē.

Skaidrs, ka pasaules čempionāts ir ļoti laba skatuve, kur viņš varēja sevi parādīt no labākās puses. Cilvēki uz vietas redzēja, kā čempionāts tiek vadīts. Tas kaut kādas akcijas cēla. Ļoti daudz atzinību bija no IIHF, no komerctiesību turētāja "Infront". Lai cik tas dīvaini nebūtu, vismazāk sūdzību bija no komandām, neskatoties, ka tās dzīvoja teju vai ieslodzījumā. Tas ir liels kompliments. Mūsu galvenais uzdevums bija izveidot visērtākos apstākļus, pievēršot uzmanību tādām detaļām, kas varbūt pat palika nenovērtētas. Protams, tas bija Covid-19 ietekmē, bet katrai komandai bija savs autobuss. Reti, kad autobusus pavada policijas eskorts, bet pie mums tā bija, tāpēc mēs varējām iekļauties visos laika rāmjos. Tā bija laba skatuve un ģenerāliznāciens Viesturam.

Kad vēl notika runas par visa čempionāta uzņemšanu, radās sajūta, ka bija jāpieliek pūles valsts amatpersonu pārliecināšanai, jo ne velti no viņu mutēm izskanēja, ka čempionātam ir līdz miljardam skatītāju liela auditorija, kam ir ļoti grūti noticēt, neredzot kaut kādus taustāmus datus.

Ja runājam par statistikas datiem, tad šis nosauktais miljards ir pierādāma informācija. 2019. gada čempionāta televīzijas auditorija tiešām ir mērāma 1,6 miljardos skatītāju. Tie ir "Infront" dati. Ja nemaldos, tur formula tika veidota no cilvēku skaita, kas pasaules čempionāta maču ir vērojusi mazāk nekā piecas vai desmit minūtes. Statistika pieejama par dažādām valstīm un par skatīšanās ilgumu. Mēs ar lielu nepacietību gaidām šī čempionāta televīzijas reitingus.

Atgriežoties pie pārliecināšanas jautājuma, tad visa čempionāta rīkošana bija vienīgais loģiskais risinājums, lai čempionātu varētu aizvadīt. IIHF nevarēja riskēt izlaist čempionātu vēl vienu gadu pēc kārtas gan no sportiskā viedokļa, gan no komerciālo līgumu saistībām. Čempionātam bija jābūt par jebkādu cenu. Mēs ātri sapratām, ka čempionāts nevar noritēt tā, kā tas bija paredzēts. Tas būtu neprāts.

Līdz janvārim, varbūt pat februārim bija pilnīgs informācijas vakuums. Mums bija pieejama tikai tā informācija, kas bija medijos. Tad pagrieziena punkts bija IIHF sponsoru "Škoda", "Nivea" un "Liqui Moly" ultimāts par to, ka viņi atteiksies no savas partnerības, ja čempionāts notiks Minskā. Mēs pusgadu iepriekš gan tieši, gan netieši devām IIHF zināt, ka esam spējīgi čempionātu aizvadīt Rīgā, informējot par saviem plāniem. Kad kļuva zināms, ka Minskā čempionātu nevarēs aizvadīt, tad parādījās tenkas un bažas par to, ka pieteikušās citas valstis – Slovākija un Dānija. No šodienas skatu punkta raugoties, mans personīgais viedoklis ir, ka tas tika darīts tikai un vienīgi, lai sašūpinātu esošo situāciju. Tā rezultātā IIHF piegrieza budžetu, jo notika neliela pakaulēšanās. Dānija un Slovākija nāca klajā saviem piedāvājumiem, tad uz tā pamata IIHF pārstāvji ilgas tikšanās laikā Rīgā pārskatīja budžetu. Taču turnīrs Rīgā bija vienīgais loģiskais risinājums, jo tā pārcelšana radītu daudz jaunu risku, jo ir daudzas iesaistītās puses. Mēs jau bijām ieskrējušies, bet nebija garantijas, ka ar jaunu orgkomiteju visām iesaistītajām pusēm izdotos 100 dienas pirms čempionāta sadarboties.

Vai lielu sporta pasākumu uzņemšana ir vienīgais veids, kā no valsts iegūt ievērojamu finansējumu sportam?

Šis droši vien ir pārāk komplicēts jautājums. Tā negribētu teikt. Valsts un pašvaldības iesaistās arī mazāka mēroga sacensību rīkošanā. Starptautiski pasākumi, tajā skaitā pasaules čempionāti, iespējams, atrodas citā prioritāšu plauktā, jo tā ziņa ātrāk sasniedz adresātu. Gribētos, lai valsts sporta pasākumos iesaistītos vairāk un plašāk. Līdz tam vēl tāls ceļš ir ejams. Nepieciešama sporta pārvaldes reforma, lai finansējums sportam būtu loģiskāks. Lai tas nebūtu balstīts uz iepriekšējo panākumu pamata. Tas varbūt nav pareizākais princips. Sportam vajadzētu naudu, lai tas spētu audzināt gudrus un spējīgus sportistus, kas nestu sportiskus panākumus.

Taču viena lieta ir skaidra – liela mēroga pasākumi Latvijai ir vērtējami ar plus zīmi. Tie spēj atstāt pozitīvu ietekmi uz ekonomiku. Ir valstis, kuras aicina federācijas pieteikties uz turnīru uzņemšanu tieši šī iemesla dēļ. Tāpēc gribētos, lai arī pie mums valsts līdzdalība būtu ne tikai organizēšanā, bet arī piesaistīšanā

For this message the author Yuriy has received gratitude :
Hedgehog
 Profile  

PostPosted: 25 Nov 2021, 16:33 

KORADO KOMENTĒ MĪKLAINO PAZUŠANU NO "DINAMO" UN VAINO KLUBA ĀRSTUS: - https://sportacentrs.com/hokejs/dinamo_ ... u_no_dinam

Quote:
Kanādiešu aizsargs Frenks Korado, kurš sezonu sāka Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubā Rīgas "Dinamo", bet novembra vidū līgums tika lauzts, intervijā pastāstījis, ka prom nolēmis doties veselības problēmu dēļ un ar saviem izteikumiem paudis neapmierinātību "Dinamo" ārstu virzienā.

"Tā ir mežonīga līga. Rīga atrodas Latvijā, bet tas tāpat ir KHL klubs ar lielu krievu ietekmi," intervijā The Steve Dangle Podcast teica Frenks Korado. "Augusta beigās mums bija divas pārbaudes spēles Somijā. Savainoju gurnu, un problēma nelika mierā, tāpēc par to informēju ārstu. Viņš pateica, ka mums tagad būs brīvdienas, gan jau viss būs labi, pirmdien skatīsimies tālāk. Svētdienas vakarā uzrakstīju, ka nav labi un ka rīt nebūšu slidotājs. Atbildēja: "No rīta par to parunāsim." Aizbraucu uz halli, kur ārsts pateica, ka man ir jāslido. Ka viņš nevarot iet pie trenera un teikt, ka netrenēšos, ja vien man nav kaut kas lauzts vai sarauts."

"Izgāju uz ledus, paslidoju un sapratu, ka nav labi. Pats sevi noņēmu no trases. Ārsts pateica, ka septiņas dienas jāizlaiž, pēc tam visam jābūt kārtībā. To pieņēmu, jo nezinu atvseļošanās termiņus. Piektajā dienā viņš pienāca pie manis un pateica, ka man šodien jāslido. Atbildēju, ka man taču palikušas vēl divas dienas, bet viņš teica, ka komandas vadībai vajagot zināt, vai es esmu gatavs doties izbraukumā. Patrenējos, sajūtas nebija briesmīgas, gribēju sākt sezonu."

"Devos izbraukumā un piedalījos pirmajās septiņās spēlēs. Septītajā mačā sapratu, ka tas vairs nav izturams un pats pieņēmu lēmumu, ka nevaru paspēlēt. Neviens apkārt to neuzņēma īpaši labi," teica Korado.

"Situācija nekļuva īpaši labāka. Izdevās pārliecināt vadību, ka pareizais lēmums ir man atgriezties Kanādā – pats par visu samaksāšu –, aiziet pie sava ārsta un apskatīties, kas par lietu. Uztaisījām pārbaudes, un ārsts teica, ka man gurnā ir 3 centimetrus garš plīsums. Tāpat konstatēja, ka ir cista, kas spiež uz nerva un liek kājai raustīties. Nevarēju saprast, kāpēc man tā ir. Runāju ar komandu, ziņoju viņiem par visu. Beigās tomēr pieņēmu lēmumu, ka abām pusēm labāk būs šķirties. Es savedīšu kārtībā veselību, bet viņiem man nav jāizmaksā kompensācija un var meklēt citu aizsargu."

"Dumājakais, ko izdarīju – visas mantas atstāju tur, jo domāju, ka atgriezīšos. Nācās nolīgt kompāniju, kas visu sapako un atsūta uz Kanādu," pauda Korado, kurš septiņās spēlēs tika pie trim punktiem. "Ņemot vērā, ka spēlēju tikai ar vienu gurnu – diezgan labs rādītājs."

"Domāju, te nevaram vainot ne vienu, ne otru pusi. Daudziem amerikāņiem un kanādiešiem nav izpratnes par to, kas ir Latvija. Tad atbrauc uz vietas un redzi, ka šeit nav nekāda banānu republika, bet pārslēgties tāpat ir grūti. Apakšā var būt daudzi psiholoģiskie aspekti – kāda ir ģimene, kādā vidē cilvēks audzis. Kā spēlētājs man Korado ļoti patika, sezonas sākumā viņš tika iespēlēts vairākumā un pietiekami labi sanāca. Žēl, ka tā. Vai viņš varēs atrast vietu KHL? Redzēsim. Tā trauma... No mūsu ārstu viedokļa tā nebija tik nopietna, lai vispār nespēlētu un vēl izvēlētos šādu piegājienu ārstēšanai. Bet beigās katrs atbild par sevi," pirms divām nedēļām intervijā Sportacentrs.com par Korado situāciju teica "Dinamo" ģenerālmenedžeris Edgars Buncis.

PIRMO PIEDĀVĀJUMU NORAIDĪJA: ZABUSOVS PAR DOŠANOS UZ ČEHIJU: - https://sportacentrs.com/hokejs/legiona ... usovs_par_

Quote:
Trīs sezonu laikā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubā Rīgas "Dinamo" 17 spēles aizvadījušais uzbrucējs Patriks Zabusovs novembra vidū pameta Latviju, lai pieņemtu jaunu izaicinājumu un pievienotos Čehijas Ekstralīgas klubam Zlīnas "PSG Berani". Sarunā ar portālu Sportacentrs.com 20 gadus vecais hokejists atzina, ka pirmajā reizē piedāvājumam nav piekritis, bet vēlāk saņēmis atkārtotu iespēju.

Pirmo zvanu no Zlīnas kluba ģenerālmenedžera Patriks Zabusovs saņēma pēc mača Latvijas vicečempiones "Zemgales/LLU" rindās. "Kad braucu mājās, piezvanīja, piedāvāja un teica, ka iedos dienu divas apdomāties. Piezvanīju un pateicu, ka tomēr ne. Nebiju pārliecināts, ka esmu gatavs braukt. Gribēju palikt Rīgā un mēģināt izsist durvis "Dinamo", tikt pilnvērtīgi sastāvā," pauda uzbrucējs, kurš Latvijas čempionātā 11 spēlēs izcēlās ar 26 punktiem un ilgu laiku bija rezultatīvākais spēlētājs. Pēc pārcelšanās uz Čehiju viņš atvadījies no pirmās pozīcijas.

Tomēr Zlīna ar atteikumu nebija mierā. Otro zvanu Zabusovs saņēma 7. novembrī, kad ar hat-trick palīdzēja HK "Rīga" Krievijas Jaunatnes hokeja līgā izraut punktu pret pērno čempioni Maskavas "Dynamo". "Piezvanīja aģents un paprasīja, vai tagad gan esmu gatavs braukt. Divās dienās bija gatavs līgums. Parakstīju papīrus un kravāju mantas," stāstīja Zabusovs.

Pēc atteikšanas Zlīnai viņš saskāries ar nesaprašanu gan treneru, gan komandas biedru vidū – tomēr ne katram 20 gados piedāvā spēlēt Čehijas Ekstralīgā. "Braucu mašīnā kopā ar Artūru Ozoliņu [Zemgales kapteinis], un viņš teica, ka manā vietā gan būtu braucis. Ne katram dota tāda iespēja un ka man tā būšot labāk. Arī Raimonds Vilkoits nebija sajūsmā par manu lēmumu. Pašam iekšā sākās pārmetumi, bet labi, ka vēlāk aģents piezvanīja un uzstāja, ka ir jābrauc."

"Pēc pirmā zvana nebiju pārliecināts. Iepriekšējo reizi leģionārs biju 12 gados, kad aizbraucu uz Krieviju. Aizbraukt uz citu valsti, būt vienam pašam un dzīvot lielo dzīvi – bija satraukums. Bet tad sapratu, ka labāk ir braukt un pamēģināt savus spēkus," sacīja Zabusovs. Viņa debijas spēlē Zlīnai izdevās pārtraukt sešu zaudējumu sēriju, savā laukumā ar 3:2 pieveicot "Olomouc". Otrās maiņas uzbrucējs uz ledus pavadīja 18:23 minūtes, divas ar pusi no tām aizvadot vairākumā.

Tieši divus metienus un divus spēka paņēmienus izdarījušais Zabusovs tika atzīts par labāko uzvarētāju rindās, bet par viesu labāko hokejistu nosauca pieredzējušo centru Dāvidu Krejči, kurš Nacionālajā hokeja līgā aizvadījis 962 spēles un kopā ar Bostonas "Bruins" izcīnījis Stenlija kausu. "Bija satraukums, nezināju, ko un kā, bail paspiest roku," par satikšanos ar pieredzes bagāto pretinieku teica Zabusovs.

"Čehijā nav KHL līmenis, taču neteikšu, ka īpaši atpaliktu. Ātrums ir mazāks, bet cilvēkiem galva laukumā strādā, piespēles ir labas," pēc debijas secināja Zabusovs. "PSG Berani" komandai, kas 2014. gadā kļuva par Čehijas čempioni, šī sezona ir ļoti smaga. 23 mačos izdevies uzvarēt tikai trīs reizes, ieņemot bezcerīgu pēdējo vietu. No izkrišanas var paglābt tikai brīnums, jo līdz priekšpēdējai vietai ir desmit punktu atstatums. Zlīnas kontā 23 spēlēs ir tikai 11 punkti.

Taču pilsēta tāpat dzīvo līdzi savai komandai. Arī uzvarā pret "Olomouc" bija aizpildīta vairāk nekā puse no septiņus tūkstošus lielās halles. "Kā man teica, mazāk par trim tūkstošiem nenāk nekad. Fani ir traki. Nesēž un neskatās hokeju, bet ir bungas, aurošana, atmosfēra. Tas iedod papildus enerģiju," pauda Zabusovs. Pēc pievienošanās komandai viņš internetā saņēmis vēstules no faniem, kuri pauduši cerību, ka viņš palīdzēs paglābties no izkrišanas. "Man ir izsalkums palīdzēt. Komanda nav tajā labākajā stāvoklī."

Čehijas Ekstralīga ir ceturtā līga, kurā Zabusovs šosezon spēlējis. Līdzās 11 mačiem Latvijas čempionātā un astoņām spēlēm Jaunatnes hokeja līgā ir trīs spēles pie Rīgas "Dinamo". KHL uzbrucējs debitēja nepilnus trīs mēnešus pēc savas 18. dzimšanas dienas, bet nostiprināties neizdevās – pirmajā sezonā pie Ģirta Ankipāna četras spēles, otrajā gadā desmit mači Pētera Skudras vadībā, bet trešajā sezonā divi mači pie Sergeja Zubova un vēl viens pie Valērija Kuļibabas.

"Šosezon pats zvanīju Vilkoitam un mēģināju sarunāt, lai man dod spēlēt pie HK "Rīgas". Vienā nedēļā sanāca piecas vai sešas spēles kopā. Man tas bija kas jauns – spēlēt trīs līgās. Nesūdzos un pats biju priecīgs. Runājot par "Dinamo", ja pie "Rīgas" vai "Zemgales" esmu līderis, tad arī tur gribas mest iekšā. Neizdevās. Reizēm uztraukums, reizēm vienkārši nebiju gatavs," skaidroja 20 gadus vecais uzbrucējs.

Pirms šīs sezonas Zlīnā bija piestājuši četri latvieši – aizsargs Ralfs Freibergs, kā arī uzbrucēji Roberts un Rihards Bukarti un Edgars Kulda. Oktobra beigās pēc līguma laušanas ar "Dinamo" komandai pievienojās Roberts Mamčics, bet nepilnu mēnesi vēlāk līgumu parakstīja Zabusovs. "No Rīgas lidoju uz Varšavu un tālāk uz Prāgu. Roberts mani tur savāca. Palīdzēja ar mantām, aizveda uz dzīvokli. Parādīja vietas, kur aiziet paēst, kopā bijām uz veikalu. Pastāstīja par komandu, apstākļiem, dažādiem sīkumiem. Cenšamies laiku pavadīt kopā. Viņš palīdz man un es palīdzu viņam."

For this message the author Hedgehog has received gratitude :
Shkiff
 Profile  

PostPosted: 29 Nov 2021, 19:01 

Has thanked: 1249 times
Was thanked: 1265 times

Profile  

PostPosted: 30 Nov 2021, 19:41 

Rihards Marenis: Gribēju iebortēt Dacjuku, bet paliku aiz muguras: - https://www.hokejablogs.lv/latviesi-pas ... z-muguras/

PostPosted: 02 Dec 2021, 14:08 

Profile  

PostPosted: 03 Dec 2021, 12:11 

Has thanked: 158 times
Was thanked: 148 times
Medijs: Jaks, Bukarts, Indrašis - vismazāk atalgotie leģionāri KHL Krievijas klubos
https://sportacentrs.com/hokejs/khl/031 ... _starp_khl

Кто-то знает, сколько минималка в КХЛ?

Profile  

PostPosted: 05 Dec 2021, 15:02 

Profile  

PostPosted: 09 Dec 2021, 11:37 

Has thanked: 158 times
Was thanked: 148 times
Rubīns: "Pirmais metiens pa Elvja vārtiem noņēma stresu un domas par kļūdīšanos"
https://sportacentrs.com/hokejs/nhl/091 ... _vartiem_n

Profile  

PostPosted: 21 Dec 2021, 21:55 

PostPosted: 22 Dec 2021, 21:50 

Сегодня, 22 декабря в 22.00 - премьера
на канале
MAMIKINS TV / МАМЫКИН ТВ

ВИЕСТУРС КОЗИОЛС: "БРОНЗА ЧЕМПИОНАТА МИРА ПО ХОККЕЮ ДЛЯ ЛАТВИИ - ЭТО РЕАЛЬНОСТЬ!"
Скрытый текст

Profile  

PostPosted: 24 Dec 2021, 12:23 

Хоккей в России. Начало: - https://www.iihf.com/en/news/31277/russ ... tSWGy9jJoo

PostPosted: 31 Dec 2021, 12:11 

Континентальная хоккейная лига представляет настенный календарь на 2022 год:

Добро каждый день: благотворительные марафоны рижского «Динамо»: - https://www.khl.ru/news/2021/12/30/495390.html

PostPosted: 04 Jan 2022, 20:31 

Saulietis par atgriešanos laukumā: Man vairs mērķu hokejā nav: - https://hokejazinas.com/latvijas-cempio ... okeja-nav/

PostPosted: 16 Jan 2022, 15:02 

Владивостокский «Адмирал» стал самым ярким клубом в КХЛ по итогам января. Подопечные Леонида Тамбиева в пяти матчах одержали четыре победы подряд. Такую серию «моряки» выдали впервые в сезоне. Также в актив приморцам занесем их результативность. Так, в играх с «Ак Барсом» (4:2) и «Спартаком» (4:3) «Адмирал» забрасывал по четыре шайбы. Столько же голов владивостокская команда оформляла в этой «регулярке» лишь однажды — в сентябрьской игре против «Северстали» (4:1). Таким образом, «моряки» в январе стали лучшим клубом КХЛ.
https://sport25.pro/post/hk-admiral-stal-luchshim-klubom-khl-v-yanvare?fbclid=IwAR0xbfeiDK4zRT5Oct66t99VVB8bnbcO2mCNBvb3MaVnFNPL9Cp84SW2BVE

Image

Profile  

PostPosted: 18 Jan 2022, 18:34 

Самая знаменитая шайба Грецки!

Image

Profile  

PostPosted: 18 Jan 2022, 22:24 

Владислав Третьяк: «Знарок пользуется авторитетом среди игроков НХЛ. Мы надеемся, что он сплотит команду»

Подробнее: https://www.tatar-inform.ru/news/ioze-marino-fedorov-i-znarok-kto-zamenit-zamnova-v-pekine-esli-korona-ne-spadet-5850867?fbclid=IwAR2noWXWIyHPhGXceu38c2pHT-yFy07S7B3Wy5f4mXJvPdoyN_opNmMOgEc

Image

Profile  

PostPosted: 19 Jan 2022, 15:35 

Генеральный менеджер рижского "Динамо" о карантие, ошибках команды и мотивации

For this message the author bataragi has received thanks - 2:
Bigoted, phobos
 Profile  

PostPosted: 20 Jan 2022, 19:00 

Quote:
KHL.ru подводит итоги прошедшей части регулярного чемпионата через данные умных шайб для дивизиона Тарасова. Для анализа мы взяли лучших игроков от каждого из шести клубов дивизиона по различным показателям -

https://www.khl.ru/news/2022/01/20/4959 ... TWmV3KnXyA

Откуда там наши? Не понимаю... :lol:

PostPosted: 23 Jan 2022, 09:20 

"Jaunā vārtsarga līgumā jābūt punktam - tu nekad nespēlēsi Rīgas "Dinamo"." Atklāta saruna ar Ervīnu Muštukovu: - https://www.apollo.lv/7435617/jauna-var ... -mustukovu

Рекомендую прочитать! :good:

Page 83 of 83 [ 1660 posts ]  Go to page Previous  1 ... 79, 80, 81, 82, 83

All times are UTC + 2 hours